Vážení zákazníci, v období 25. 7. – 5. 8. čerpáme celozávodní dovolenou. Expedice zboží proběhne nejdříve od 8.8.2022. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné léto. Tým Peška.cz

Správná kancelářská židle, ze které záda nebolí

Máte sedavé zaměstnání a trápí vás bolesti hlavy, případně vás začínají trápit bolesti zad a krční páteře? Na vině je pravděpodobně špatné sezení a židle. V náručí pracovní židle v kanceláři prosedíme ročně stovky a někdo dokonce i tisíce hodin. Sedavé zaměstnání nepatří k těm nejzdravějším a i když existuje mnoho zajímavých pouček a tipů, které mají snahu nás v kanceláři udržet v dobré kondici, tou nejdůležitější věcí pro naše zdraví je zde kvalitní kancelářská židle. Co lze dnes od kancelářských židlí chtít a jak vypadá ta nejlepší pro zdravá záda, která nebolí?

Krása není všechno

Co si budeme povídat, většina kancelářských židlí, které běžně vídáme, příliš krásy nepobrala a jejich estetika je rovna nule – neurazí, ale také nijak nenadchne. Na jejich obranu je ale třeba říci, že jejich primární funkcí není dělat kancelář hezčí, ale naše sezení zdravější a pohodlnější během celého pracovního dne. Hledáte-li kancelářskou židli čistě podle líbivosti jejího designu, můžete se nepříjemně spálit a svým zádům připravit pěkně krušné chvilky s dlouhodobými následky. Krása u kancelářského sezení rozhodně není všechno a u výběru správné židle do kanceláře byste měli věnovat pozornost trochu jiným věcem.

Židle, která vám dovolí pohyb

Kancelářskou židli či křeslo dobré kvality poznáte podle materiálů, tvarování sedáku a jednotlivých jejích částí a také podle možností jejího přizpůsobení. Je důležité si uvědomit, že jakkoliv sezení vypadá jako jedna stabilní a více méně neměnná poloha, tak jí rozhodně v žádném případě není. Nikdy nesedíme celou dobu v jedné poloze. Kvalitní kancelářská židle naše tělo a páteř “nevytvaruje” do jedné správné polohy a za každou cenu se nás v ní nesnaží udržet. 

 

Skutečně dobrá židle zabraňuje tuhnutí svalů, pohybuje se s námi a celou dobu se stará o náš komfort, ale i zdravé držení páteře. Správné židli by tedy neměla chybět opěrka hlavy, nastavení výšky sedu, otočný mechanismus a také nastavitelné područky. U moderních pracovních židlí se dnes setkáte zpravidla se dvěma základními typy mechanických systémů, které zajišťují zdravé sezení v různém rozsahu. Které to jsou?

Synchronní mechanika

Židle vybavené synchronní mechanikou umožňují tzv. dynamické sezení. Snadno lze u nich nastavit sklon a úhel sedáku a také úhel opěráku. Díky tomu záda při jakémkoliv pohybu neztrácí kontakt s opěrkou židle a zároveň se v odpovídajícím poměru naklání i sedák židle. Pohyby opěradla a sedáku je možné také zablokovat v několika různých pozicích. Velkou výhodou těchto židlí je i možnost přizpůsobení přítlaku opěradla a odporu pohybu podle hmotnosti uživatele židle a jeho osobních požadavků.

Asynchronní mechanika 

Zatímco u první mechaniky sklon opěrky a pohyb sedáku probíhal synchronně, zde je možné tyto funkce oddělit a nastavit zcela samostatně a nezávisle. Tento typ mechanického systému umožňuje nastavení jedné požadované pozice židle přesně podle toho, jak je vám to pohodlné, a její následné upevnění. Kancelářská židle s asynchronní mechanikou nepodporuje dynamické sezení. 

I při sezení můžete cvičit

Pokud vám ale opravdu záleží na tom, aby záda nejen nebolela, ale kancelářská židle aktivně pečovala o zdraví vašich zad, chtít můžete ještě mnohem více. V posledních letech se staly velmi populární tzv. balanční, ergonomické a zdravotní židle. Tyto židle se většinou mohou pochlubit zdravotními certifikáty a jsou tedy zárukou toho nejlepšího pro naše záda. Jak už název napovídá, balanční židle nás nutí skutečně balancovat a při sezení neustále procvičovat zádové svalstvo.

 

I v nabídce značky Peška najdete moderní balanční židle špičkové kvality a dokonce s vlastními patentovanými systémy. Kancelářské židle a křesla Peška s balanční mechanikou Flex® (číslo patentu 305154) jsou vhodné pro ty, kterým není pohyb cizí a jejich fyzička je na dobré úrovni. Při sezení na této židli nebalancujete pouze na jejím sedáku, ale balanční mechanismus je využitý opravdu naplno a pro celé tělo. I když je samozřejmě možné židli zafixovat, zde konkrétně pomocí funkce Stop&Go, s touto židlí poznáte, že i sezení může být opravdu fyzicky náročné. Tento typ balanční židle tedy není úplně pro každého.

 

V případě, že se neřadíte mezi sportovní nadšence s pravidelnou dávkou pohybu, ale koncept balanční židle se vám zamlouvá, mezi židlemi Peška se najde něco i pro vás. Židle s patentovanou balanční mechanikou Balance® (číslo patentu 305252) je kombinovaná se synchronní mechanikou a může být přesně tou pravou. Jde o jedinečný typ židle, který spojuje ergonomickou a kancelářskou židli v jedno. Na této židli si můžete sami zvolit, jak dlouho a kdy chcete balancováním procvičovat zádové svaly, a to díky mechanismu Stop&Go. Po fixaci balančních funkcí se tato židle promění v klasickou synchronní kancelářskou židli.

Výběr té pravé

Jak vidíte, na poli kancelářských židlí je rozhodně z čeho vybírat. U zboží tohoto druhu má většina lidí tendenci předpokládat, že čím vyšší cena, tím vyšší je i kvalita výrobku. A jak asi tušíte, pro nalezení té pravé a správné kancelářské židle, která vám bude vyhovovat po všech stránkách, není cena úplně ten nejlepší směrodatný faktor. Vždy je před koupí lepší si židli vyzkoušet a vsázet na ty modely, které se mohou pochlubit certifikáty kvality a nějakým tím zdravotním razítkem. 

 

I když jsme na samém začátku řekli, že u kancelářské židle se na estetiku příliš nehraje a důležité jsou především její vlastnosti, u židlí Peška se snažíme skloubit nejen kvalitní funkce a špičkové technologie, ale také zapojit do hry moderní design. Dbáme na to, aby vám naše židle kryli záda a také udělali pracovní prostředí příjemnější. 

 

Toužíte přesně po takové židli? Možná na vás čeká právě v naší nabídce!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení